Strop drewniany w domu jednorodzinnym

Data dodania: 31.07.2017


Stropy drewniane to jednej z rodzajów konstrukcji, które posiadają wiele różnych zalet. Mogą to być plusy związane z zastosowaniem technicznym, ale również z warstwą wizualną. Dowiedzmy się, czy strop drewniany  w domy jednorodzinnym to odpowiednie rozwiązanie.

To, co charakteryzuje stropy drewniane to przede wszystkim lekkość konstrukcji. Właśnie ta cecha wpłynęła na utworzenie nowej nazwy zwyczajowej tego typu zabudowy – strop drewniany lekki. Mała waga nie dociąża całości, co oznacza, że budynek w którym zastosuje się drewniane wykończenie z łatwością zachowa stabilność.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Maszyny CNC

Kolejną techniczną zaletą drewnianych stropów jest niska cena montażu. Dodatkowo łatwość wykonania konstrukcji pozwala nam na samodzielny montaż, bez pomocy specjalistów. Niezwykle ważne podczas budowy domu jest zachowanie bezpieczeństwa pracy, przy możliwie jak najbardziej sprawnym przebiegu poszczególnych etapów. Wykonanie stropu drewnianego zapewnia nam możliwość użytkowania przestrzeni otaczającej konstrukcję, nawet od razu po zakończeniu montażu. Ponadto drewniana konstrukcja nie wymaga stosowania stempli
i podpór tymczasowych, które utrudniałyby poruszanie się w otaczającej nas przestrzeni. Zastosowanie drewnianych konstrukcji umożliwi nam niezauważalne przeprowadzenie zestawu instalacji oraz ukrycie oprawy oświetlenia
w gipsowym wykończeniu. Dodatkowo, drewniane stropy charakteryzują się ponadprzeciętnymi właściwościami izolacyjnymi, termicznymi, a także akustycznymi. Oczywiście pod warunkiem, że wykonamy strop z należytą starannością i użyjemy odpowiednich warstw.

Jedną z najbardziej docenianych cech zabudowy drewnianej jest możliwość wprowadzania zmian w ich wyglądzie. Łatwość wprowadzania modyfikacji pobudza wyobraźnie domowników, dzięki czemu powstające wnętrza coraz bardziej indywidualne i wyjątkowe. Otarnimy czasy, najbardziej popularnym sposobem na urozmaicenie wystroju wnętrza, jest wyeksponowanie stopu drewnianego
i wykorzystanie go jako oryginalnej ozdoby wnętrza. Niezmieniona forma stropu, belek i wsporników dodaje wnętrzu naturalnej nuty i nadaje jej wyjątkowego charakteru.

Podsumowując, strop drewniany jest tani, łatwy w montażu, nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu oraz posiada dodatkowe walory wizualne. Taki typ konstrukcji jest też naturalnym zamiennikiem dla stropów betonowych, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas budowy domu jednorodzinnego. Współpracując z takimi firmami jak TLS Developer, możemy liczyć na profejonalne doradztwo, dzięki któremu podejmiemy ostateczną decyzję.