Modne style aranżacji wnętrz – co wybrać

Data dodania: 10.10.2016


Wpływ na to, że dobrze czujemy się w swoim domu ma wiele czynników. Bardzo ważna jest odpowiednia lokalizacja nieruchomości, najbliższe otoczenie domu, zastosowane rozwiązania architektoniczne czy w końcu powierzchnia użytkowa. Ale sercem każdego domu jest jego wnętrze, dlatego to od aranżacji przestrzeni zależy w głównej mierze samopoczucie wszystkich mieszkańców. Przedstawiamy dzisiaj modne style aranżacji wnętrz i podpowiadamy, który z nich wybrać do swojego domu.

Stylowe wnętrze industrialne

Bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie nie tracących na aktualności trendów w aranżacji wnętrz jest styl industrialny. Doskonale nadaje się do urządzania przestronnych domów czy dwupoziomowych mieszkań w stylu loft. Inspiracji do wykończenia wnętrza w tym stylu należy szukać przede wszystkim w nowojorskich pofabrycznych budynkach, które z czasem były adaptowane w celach mieszkaniowych. Deweloperzy potwierdzają, że budowa domów z myślą o adaptacji poddasza w stylu industrialnym cieszy się ogromnym powodzeniem.

Do najbardziej specyficznych cech tego stylu należy między innymi wykorzystanie kolorystyki nawiązującej do obiektów fabrycznych – szarości, biel i czerń przełamane mocnymi akcentami kolorystycznymi, na przykład czerwienią, pomarańczą czy intensywnym odcieniem niebieskiego. Obowiązkowo musi się też pojawić takie materiały jak beton, cegła czy metal, które nadają wnętrzu surowego, ale niezwykle stylowego charakteru.

Przytulny dom jak z pałacu

Prawdziwym hitem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz jest też urządzanie domu w stylu angielskim. Skojarzenia, jakie powinny przychodzić na myśl w takiej przestrzeni to z wyrafinowany wygląd, ale jednocześnie w pełni domowa atmosfera. Jak podkreślają specjaliści projektowania wnętrz, styl angielski może przyjąć zupełnie inne formy: od dominacji elementów rustykalnych, aż po nawiązania do kompozycji nowoczesnych.

Kluczem do udanej aranżacji w stylu angielskim jest harmonia pomiędzy elementami klasycznymi, które wprowadzają do wnętrza elegancję i klasę, z typowo domowymi akcesoriami, takimi jak dekoracyjna porcelana, tekstylia w kwieciste wzory czy masywne drewniane meble.

Modne wnętrza w stylu glamour

W stylu glamour nie ma miejsca na ascetyzm i oszczędność formy – co staje się jasne, kiedy skojarzymy go ze stylistyką barokową. Barok był epoką przepychu, luksusu i bogatych zdobień – nie inaczej powinna się prezentować przestrzeń domu utrzymana w tym stylu. Najbardziej charakterystyczne elementy takiego wnętrza to tkaniny o błyszczącym wykończeniu, takie jak welur, aksamit czy jedwab, kryształowe żyrandole lub lampy i zrównoważona kolorystyka (na neutralnym tle bieli czy czerni powinny się wyraźnie przebijać elementy o bardziej zdecydowanych barwach, takich jak purpura. Dzięki temu zdobny styl glamour będzie się prezentował elegancko, a nie kiczowato.

Wbrew pozorom aranżacja domu w stylu glamour sprawdzi się nie tylko w dużych domach. Wręcz przeciwnie – dzięki wykorzystaniu błyszczących elementów, luster, materiałów i kolorów złota lub srebra przestrzeń jest wizualnie powiększona, a świetlne refleksy odbijające światło sprawiają, że wnętrze jest też przytulne.


∴ Sprawdź usługi dewelopera: www.tlsdeveloper.pl
∴ Zobacz, co warto wiedzieć o schodach w domu: schody-na-zamowienie.pl