Budowa domu – spraw, aby niemożliwe, stało się możliwe!

Data dodania: 02.03.2018


Każdy przyszły właściciel nowego domu ma w głowie wizję idealnego miejsca. Wiele osób marzy o tym, aby ich dom był duży, elegancki i posiadał dużo otwartej przestrzeni, aby cieszyć niczym nieskrępowaną swobodą. Są jednak też tacy, którym zależy raczej na przytulnym domku, który nie ma dużych rozmiarów, ale jest bardzo ustawny i funkcjonalny. Biały, drewniany domek kontra duża rezydencja na ogromnej działce – nie wiesz na jaki projekt domu się zdecydować? Najważniejsze, aby był on dopasowany do twoich potrzeb!

Kiedy planujesz takie wydarzenie, jak budowa domu już na wstępie musisz określić, jak ma wyglądać bryła budynku w którym chciałbyś wkrótce zamieszkać. Jeżeli postawić na projekt domu klasycznego, będzie on zazwyczaj wyposażony w parter oraz piętro – dach będzie posiadał ozdobniki, a jego struktura pozostanie urozmaicona. To jedna opcja – drugą jest nowoczesna rezydencja, która nie wykorzysta ozdobników architektonicznych, ponieważ tutaj zależy nam raczej na minimalizmie. W tym przypadku bryła nieruchomości będzie bardzo prosta w swojej formie i oszczędna w wykończeniu. Takie domy mają bardzo dobrą termoizolację – warto o tym pamiętać.

Deweloper Szczecin

Określić charakter domu możesz również za pośrednictwem rodzaju elewacji oraz wykończenia dachu. Domy tradycyjne stosują raczej proste rozwiązania – elewacja jest zazwyczaj w jednej kolorystyce, a okna i drzwi mają standardową formę. Nowoczesne budownictwo zakłada wykorzystanie na elewacji także innych materiałów, niż tynk – pojawiają się elementy drewniane albo też betonowe. To gwarantuje modernistyczny wygląd budynku, który na pewno będzie zwracał uwagę. Pamiętaj, aby takie kwestie uzgadniać już podczas wykonywania projekt domu.

Czas aby zastanowić się na kwestią aranżacji wnętrza – powinna ona z pewnością odpowiadać wyglądowi budynku na zewnątrz. Nie wyobrażamy sobie nowoczesnego domu z klasycznym wnętrzem – to bardzo kiepski pomysł. Klasyczne domy wykańczane są w stylu tradycyjnym – jest w nich wiele elementów ozdobnych, bibelotów, świeczników, obrazów czy książek. Kolory jakie stosuje się w takich wnętrzach są raczej ciepłe i podkreślają przytulny styl domu. Kiedy projekt domu jest minimalistyczny – każdy dodatkowy element wyposażenia musi zostać przemyślany, aby nie zaburzyć idealnie wyważonej przestrzeni.

Firma budowlana Szczecin

Pamiętaj, że każdy projekt domu może zostać dostosowany do twoich potrzeb i upodobań – nic się nie ogranicza! Możesz modyfikować układ pomieszczeń, to w jakim miejscu będą  drzwi i okna, a także to jak będzie wyglądał dach czy elewacja. Profesjonalny deweloper powinien dać ci taką możliwość.